MediaLane ontwikkelt nieuwe musical “From Diana With Love” Dick van den Heuvel schrijft script
Tijdens de perspresentatie van Hello Dolly kondigde oprichtster Iris van den Ende aan dat de theatertak van MediaLane bezig was met de productie van een geheel nieuwe musical. Vandaag maakt ze de titel hiervan bekend: From Diana With Love. De musical gaat over het leven van Diana Spencer, Princess of Wales, die in 1997 op 36-jarige leeftijd om het leven kwam bij een auto-ongeluk in Parijs. Het script wordt momenteel geschreven door Dick van den Heuvel, die recentelijk ook verantwoordelijk was voor het script van Was Getekend, Annie M.G. Schmidt.
Iris vertelt in een interview met De Telegraaf dat het verhaal van Diana vanuit deze tijd beschreven gaat worden. De musical From Diana With Love vertelt over de meest tot de verbeelding sprekende legende uit de moderne wereldgeschiedenis. Het verhaal van de meest gefotografeerde vrouw ter wereld, zoals zich dat binnen de paleismuren af had kunnen spelen. Maar tevens het verhaal van haar volwassen zonen en schoondochters.
“Het idee voor deze voorstelling is dat het verhaal van Diana door de ogen van haar kinderen verteld wordt. Op een realistische manier voert zij gesprekken met William en Harry, zij bemoeit zich met hun partnerkeuze, we hebben een manier gevonden waarop dat zeker gaat werken”, zegt Iris. Behalve de prinsen komen ook hun vrouwen Kate en Meghan in de voorstelling voor.
Hoewel de casting nog niet aan de orde is, wordt al wel aangegeven dat het een heel ervaren actrice moet zijn. Een zoektocht naar de hoofdrolspeelster in een televisieprogramma, zoals destijds bij Evita, is daarom niet aan de orde, al geeft Iris aan dat het wel een “spectaculair programma” zou opleveren. Of dit een hint is naar een door MediaLane geproduceerde televisiezoektocht (MediaLane maakt immers ook televisieprogramma’s) voor een andere hoofdrol, is niet duidelijk. Iris meldt ook dat ze wel eens “een adviesje” krijgt van vader Joop van den Ende, maar dat hij vooral afstand heeft genomen van het leven dat hij altijd heeft gehad.
Het is de bedoeling dat From Diana With Love eind 2020 of begin 2021 in première zal gaan.
Meer informatie over de theateractiviteiten van MediaLane: www.medialane.nl