“Terugkeren” van Rashid Novaire als muziektheater in M-Lab
Van 16 t/m 20 november is in Theater M-Lab de nieuwe muziektheaterproductie Terugke
Babak Maddah (Nederland-Iran) componeerde de wereldmuziek voor Terugkeren, een wervelende mix van jazz met traditioneel Perzische invloeden. De regie is in handen van Karina Kroft. De rollen worden gespeeld door Rogier van Erkel, Joy Wielkens en Manoushka Zeegelaar – Breeveld.
In het 17-eeuwse Amsterdam ging het gerucht dat de Afrikaanse wilden denken dat blanke goudzoekers reïncarnaties van hun eigen voorvaderen zijn. In Afrika wordt de blanke hoofdpersoon van Terugkeren dan ook met open armen ontvangen. Maar hij spreekt de taal niet en weet niet wat ze van hem willen. Desondanks maakt hij dankbaar gebruik van de speciale behandeling in de hoop dat het hem goud of handelswaar op zal leveren. Hij had de psychedelische reis die hij vervolgens maakt, niet kunnen voorzien. Zou het waar zijn dat je bij je voorouders terug kan keren?
Rashid Novaire debuteerde op negentien jarige leeftijd met Reigers in Caïro waarmee hij genomineerd werd voor de NPS Cultuurprijs. Hierna volgden de romans Maïsroest (shortlist nominatie Libris Literatuur Prijs), Het lied van de rog en Afkomst. Hij schreef toneel voor het Bayerisches Staatstheater in München, een stuk met Studio 52nd in opdracht van burgemeester Eberhard van der Laan en een voorstelling voor Bellevue Lunchtheater in samenwerking met Gerardjan Rijnders. Terugkeren is zijn eerste muziektheatervoorstelling.
Cast: Rogier van Erkel, Joy Wielkens en Manouschka Zeegelaar – Breeveld.
Ik hou van Perzische muziek…