Première ‘Willem van Oranje’ wordt half jaar uitgesteld Wereldpremière staat nu gepland voor 26 september 2021

Première 'Willem van Oranje' wordt half jaar uitgesteldDe première van de nieuwe spektakelmusical over de Vader des Vaderlands, Willem van Oranje, wordt verplaatst van maart naar september 2021. De wereldpremière staat nu gepland voor 26 september, meldden de producenten Rick Engelkes en Pierre Karsten. Zij zijn door de coronacrisis genoodzaakt dit besluit te nemen. “We werken met het hele creatieve team hard aan de voorbereiding van deze voorstelling, maar om deze in maart 2021 neer te zetten zoals wij dat voor ogen hebben, is onmogelijk”, stelt het producentenduo. “Door de première te verplaatsen verwachten we dat iedereen veilig onze voorstelling kan bezoeken en dat we het verhaal van Willem van Oranje op de spectaculaire wijze kunnen brengen zoals bedacht.”

Om het publiek een totaalbeleving te bieden, wordt er in Delft een speciaal theater gebouwd met 1350 stoelen en de modernste technieken, die bezoekers meevoeren naar een unieke periode uit onze geschiedenis. De bouw van het theater gaat door zoals gepland. Namen van de acteurs worden naar verwachting aan het eind van het jaar bekendgemaakt.

Veel shows gecanceld
Het is niet de eerste musicalproductie die wordt uitgesteld. Producent Medialane besloot de Nederlandse versie van Broadway-hit Waitress te cancellen en De Graaf & Cornelissen Entertainment heeft Titanic en de Rocky Horror Show een seizoen verschoven. Stage Entertainment Nederland heeft inmiddels bekend gemaakt niet te verwachten dat de musicals Anastasia, Lazarus en Tina – The Tina Turner Musical voor maart 2021 hervat worden. Het restant van de tour van Kinky Boots zal in het voorjaar/zomer 2021 gespeeld worden. Van de musicals Hello Dolly! (MediaLane) en Soldaat van Oranje is nog geen nieuwe startdatum bekend.


Gerelateerd aan dit artikel
Nieuws
Deel dit artikel: