Orkater en Zonnehuis lopen subsidie mis

nfpklogoVandaag maakte het Fonds Podiumkunsten de toekenning bekend van de meerjarige subsidies voor het tijdvak 2017 – 2020. In totaal heeft het Fonds bijna 27 miljoen euro beschikbaar, maar er was voor een bedrag van 55 miljoen euro aangevraagd. In totaal 212 aanvragers, waarvan slechts 84 geheel of gedeeltelijk gehonoreerd. Binnen de categorie Muziektheater (budget 2,3 miljoen, aangevraagd 5,4 miljoen) werden zes van de eenentwintig aanvragen gehonoreerd. Meest opvallende “verliezer” was Orkater (eerder dit jaar nog goed voor vier Musical Awards voor De Terugkeer van Hans & Grietje), dat in het vorig tijdvak nog goed was voor €312.900 en nu volledig gepasseerd werd, terwijl er €436.200 aangevraagd was. Ook had Orkater een aanvraag gedaan voor €733.200 in de categorie Theater (in voorgaande periode was er €690.900 toegekend), maar dat is eveneens volledig door het Fonds afgewezen. In totaal verliest Orkater dus bijna 1,2 miljoen aan aangevraagde subsidies. Daarnaast heeft de Stichting Zonnehuis (Kiss of the Spider Woman, Sweeney Todd) vergeefs een aanvraag voor €200.000 ingediend.

De overweging van het Fonds is dat binnen het genre Muziektheater de Opera gewaarborgd wordt door de Basis Infrastructuur en Musical een sterk aanbod kent van commerciële producenten. Het Fonds Podiumkunsten richt zich op de veelheid van genres en stijlen muziektheater tussen deze twee uitersten. Daarmee worden de subsidiemogelijkheden voor gezelschappen die zich op musical richten eigenlijk al bij voorbaat uitgesloten, zeker gezien de overvraging van het budget.

Theater Terra, dat voornamelijk poppentheater voor de jeugd brengt (o.a. Dribbel, maar ook familiemusicals als Koning Arthur en Ali Baba en de 40 rovers)) heeft een aanvraag gedaan voor €625.000 in de categorie Theater, maar dat werd door het Fonds afgewezen, onder meer vanwege een zwakke artistieke kwaliteit. In de afgelopen periode ontving Theater Terra €439.300.

Vier jaar geleden liep het Laboratorium voor Musicalontwikkeling in Amsterdam (M-Lab) een subsidie van €756.000 van het Fonds Podiumkunsten mis, hetgeen er toe heeft bijgedragen dat M-Lab uiteindelijk eind vorig jaar de deuren heeft moeten sluiten.

NB: genoemde bedragen zijn per jaar.


 

Gerelateerd aan dit artikel
Nieuws
, ,
Deel dit artikel: