Nieuwe Disney musical ‘Hercules’ komt naar Europa Ook een Broadway-run wordt niet uitgesloten
Na een succesvolle concertante-uitvoering in New York’s Central Park in 2019, is de nieuwe Disney musical Hercules, gebaseerd op de gelijknamige animatiefilm, nu verder ontwikkeld tot een volwassen musical productie. Deze zal vanaf 16 maart gaan spelen in het Paper Mill Playhouse, een regionaal theater in New Jersey waar eerder ook al Disney’s Newsies haar wereldpremière speelde. De musical zal daar één maand spelen, met een sterrencast bestaande uit onder andere Bradley Gibson (The Lion King, A Bronx Tale: The Musical) als Hercules, Tony Award winnaar Shuler Hensley (Broadway’s The Music Man 2022 revival, Oklahoma!) als Hades, Tony Award winnaar James Monroe Iglehart (Aladdin, Hamilton) als Phil, en Isabelle McCalla (PMP’s Clue, Broadway’s Aladdin, The Prom) als Meg.
In een podcast van Disney’s officiële fanclub, D23, vertelde Thomas Schumacher, President & Producer van Disney Theatrical Productions (laatst nog in Nederland bij de presentatie van Aida), dat een speelperiode op Broadway zeker niet uitgesloten is, maar dat er op dit moment gewerkt wordt aan een Duitse vertaling van Hercules. Gezien de banden tussen beide ondernemingen, kan het haast niet anders dan dat Stage Entertainment Duitsland deze musical gaat brengen, in de Duitse musicalstad bij uitstek, Hamburg.
Dat brengt de musical met de prachtige muziek van Alan Menken binnen bereik van een deel van het musical-publiek dat bereid is enkele uren te reizen, zelfs als deze in de Duitse taal wordt uitgevoerd. Het kan ook goed nieuws zijn voor de rest van het Nederlandse musical-publiek. Grote producties als Hercules brengen grote investeringen met zich mee, o.a. in decor en kostuums. Zo werden de decors en kostuums van de Broadway-versie van Frozen, toen deze na de pandemie niet meer heropende, overgebracht naar Londen, voor de West End versie. Een nieuwe, grote Disneyproductie in Hamburg betekent ook dat er met de andere Disney-producties geschoven zal gaan worden. Naast The Lion King speelt momenteel ook Frozen in Hamburg. Als Hercules naar Hamburg komt, zal dat ná Frozen zijn. Afgezien van de nu grotere kans dat er ook een Nederlandse vertaling van Hercules gaat komen, is hiermee ook de weg vrij gemaakt voor een Nederlandse Frozen, gebruik makend van Duitse decors en Kostuums.
Waar de eerste twee paragrafen van dit artikel gebaseerd zijn op bevestigde berichten van “the horse’s mouth’, is het laatste deel puur speculatief van onze kant. Maar, zoals Aladdin al zegt, een mens mag dromen?