Nederpop All-Stars brengt ode aan het Gouden Decennium van de Nederpop De Nederpop All-Stars brengen de muziek met een enthousiasme en beleving alsof het hun eigen repertoire betreft
De Nederlandse popmuziek kende vaak successen in de slipstream van de buitenlandse trends, zoals de beatmuziek in de jaren ’60, die Nederlandse bands als Golden Earring en Shocking Blue opleverde. In de jaren ’80 van de vorige eeuw ontstond echter een trend in Nederland die niet in het buitenland haar oorsprong vond. Met de komst van Doe Maar werd een tijdperk ingeluid waarin Nederlandstalige popmuziek een grote populariteit genoot. De aanhang bestond voor een groot deel uit tienermeisjes, maar de taferelen die ontstonden deden denken aan de hoogtijdagen van The Beatles. De mix van Ska en Reggae kreeg een herkenbaar Doe Maar sausje en een rage was geboren. Het bleek een uitstekende voedingsbodem voor andere bands die Nederlandstalige popmuziek speelden, zoals Het Goede Doel, Toontje Lager, De Dijk en de Frank Boeijen Groep. De jaren ’80 mogen met recht het Gouden Decennium van de Nederlandstalige Popmuziek genoemd worden en hits uit die jaren worden nog met regelmaat op de radio gespeeld.
Luc de Bruin, jarenlang drummer van de band Alderliefste, nam het initiatief om met een groep topmuzikanten een ode te brengen aan dit Gouden Decennium. Hij vond Sander van Herk (mede-oprichter Het Goede Doel), Robert Kramers (Alderliefste) en Marco Hoogland (Alderliefste) bereid deel te nemen en via een zangwedstrijd bij 100%NL werd Stefan de Kogel (Jersey Boys, Soldaat van Oranje) gekozen als frontman. Na een aantal optredens in kleinere zalen vorig jaar, heeft de gelegenheidsformatie nu een theatertour op poten gezet. Ze hebben daarbij versterking gekregen van niemand minder dan Het Goede Doel toetsenist/zanger Henk Temming en Toontje Lager zanger Erik Mesie. Nederpop All-Stars brengt een avondvullend programma waarin de ene hit na de andere gespeeld wordt. De officiële première van de theatertour was afgelopen vrijdag, in Theater De Kom in Nieuwegein. Gezegd moet worden dat een groot deel van het publiek tussen de 45 en 55 jaar oud was en daarmee hun muzikale vorming in de jaren ’80 genoten hebben. Voor hen was het een trip down memory lane en er werd enthousiast en uit volle borst meegezongen. De Nederpop All-Stars brengen de muziek met een enthousiasme en beleving alsof het hun eigen repertoire betreft. Stefan heeft de dankbare taak om de belangrijkste vocale invulling te geven en hij doet dat erg goed, al mag er af en toe een wat steviger randje aan worden gegeven. De jaren lijken op Erik Mesie geen enkele vat te hebben gehad en hij zingt de Toontje Lager hits alsof de tijd heeft stilgestaan. De band bewijst dat er geen grote orkesten nodig zijn om een theaterzaal te vullen.
Het avondje Nederpop All-Stars wordt afgesloten met een akoestische sessie in de foyer, waar het publiek nog in intieme sfeer kan genieten van een aantal Nederlandstalige nummers. Het is de bedoeling dat deze toegift ook tijdens de tour gespeeld gaat worden. Een extra reden om op nederpopallstars.nl te kijken wanneer deze top-act een theater in je buurt aandoet.
Frank
Bekijk de reportage van de première hieronder, waarbij we na afloop ook nog even met Stefan de Kogel en Erik Mesie spraken.