Meer rollen in Billy Elliot nu bekend

Billy Elliot

Nadat al eerder de rol van Pia Douwes als Mrs. Wilkinson, Carry Tefsen / Sylvia Alberts als Oma en Bas Heerkens als vader in Billy Elliot bekend was gemaakt, is nu ook de castlijst uitgebreid met een aantal andere rollen. Reinier DeMeijer zal te zien zijn als Tony, de broer van Billy Elliot en Bas Grevelink speelt George, de boksleraar. Reinier is onder andere bekend van de rol van Anton in Soldaat van Oranje en Bas speelde in Jesus Christ Superstar en één van de broers in Joseph & The Amazing Technicolor Dreamcoat. Wie de kinderrollen Billy, Michael en Debbie spelen, is nog niet bekend gemaakt.

Reinier en Bas
Reinier DeMeijer en Bas Grevelink

De musical Billy Elliot is gebaseerd op de Oscar genomineerde film uit 2000 en wordt wereldwijd geproduceerd door Universal Stage Productions, Working Title Films en Old Vic Productions. In 2005 ging de musical Billy Elliot in Londen in première en deze speelt nog steeds voor volle zalen op West End. Sinds de start in 2005 is de musical wereldwijd door meer dan negen en een half miljoen mensen gezien op onder andere Broadway en in Sydney, Melbourne, Chicago, Toronto en Seoul. De Noord-Amerikaanse tour productie startte in 2010 en eindigde in augustus 2013 de tour met drie weken in São Paulo, Brazilië. Dit was tevens de eerste keer dat Billy Elliot te zien was in Zuid-Amerika. Meer dan zeventig jongens hebben de rol van Billy gespeeld en enkele hebben zelfs opgetreden op Buckingham Palace en het Witte Huis in Amerika. De muziek is van Elton John, script en liedteksten zijn geschreven door Lee Hall, regie is van Stephen Daldry en choreografie is van Peter Darling. Het decor is ontworpen door Ian MacNeil, associate regisseur is Julian Webber, kostuums zijn ontworpen door Nicky Gillibrand, licht is ontworpen door Rick Fisher en geluid door Paul Arditti. Muzikale leiding en arrangementen door Martin Koch.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=gs_XDwgM3OQ’]

De musical Billy Elliot vertelt het inspirerende verhaal van een 11-jarige zoon uit een arbeidersgezin ten tijde van de mijnstakingen in Engeland (1984-1985). Billy zit op boksen maar belandt toevallig in een balletles. Tot zijn eigen verbazing blijkt hij hiervoor talent te hebben. Tegen de wil van zijn vader in gaat hij, onder begeleiding van zijn fanatieke balletdocente, steeds harder trainen. Uiteindelijk mag hij auditie doen voor de Royal Ballet School in Londen. Billy hoopt zijn droom om danser te kunnen worden te verwezenlijken, hetgeen hem thuis grote problemen oplevert. Want wat is belangrijker? Een gezinsleven redden dat door politieke en sociale omstandigheden aan de rand van de afgrond staat of het geven van een kans aan een kind met een bijzonder talent?

Billy Elliot is vanaf 4 november exclusief te zien in het AFAS Circustheater Den Haag, de galapremière is op zondag 30 november. De kaartverkoop is inmiddels gestart.

Meer info vind je op de officiële site.

Foto’s: Jan Jelle de Boer


Gerelateerd aan dit artikel
Casting
Deel dit artikel: