Op woensdag 18 november is er voor het eerst een editie van Musical Up Close in het AFAS Theater in Leusden. Eenmalig staat de musical Onze Jordaan centraal. Met Doris Baaten en Shanna Slaap als gasten krijgen bezoekers de kans om de verhalen en muziek achter de voorstelling van dichtbij te ontdekken.
De bekroonde musical Onze Jordaan van Diederik Ebbinge is nog kort te zien in het AFAS Theater. Op 18 november krijgt de voorstelling een bijzondere verdieping. Na de matinee nemen presentator Yoshua van den Broek en muzikaal leider Marco Hoving het publiek mee in de wereld achter de musical. Met gastartiest Shanna Slaap, bekend uit o.a. Disney’s Aladdin, Moulin Rouge & 101 Dalmatiërs en Doris Baaten, die momenteel Greet Bos speelt in Onze Jordaan, als special guest. Het wordt het een programma vol livemuziek, persoonlijke verhalen en gesprekken over het musicalvak. De Deep Dive, waarin de muzikale achtergrond van de voorstelling wordt geanalyseerd en onderzocht, zal zich richten op Onze Jordaan.
Een nieuw podium in AFAS Theater
De editie vindt plaats in het nieuwe Theatercafé van AFAS Theater. Daarmee krijgen bezoekers de gelegenheid om het theater op een andere, intiemere manier te ervaren. Waar het publiek normaal na een voorstelling naar huis gaat, ontstaat nu ruimte voor een langere theaterervaring en een directe ontmoeting tussen performers, makers en publiek.
Achter het musicalambacht
Musical Up Close werd opgericht door musicalacteur Yoshua van den Broek en muzikaal leider Marco Hoving. Het programma ging in 2025 van start in samenwerking met het Luxor Theater in Rotterdam en groeide uit tot een terugkerende reeks waarin live performances, interviews en muzikale verdieping samenkomen. Met deze eerste editie in Leusden zet Musical Up Close een nieuwe stap buiten Rotterdam. De samenwerking met AFAS Theater biedt de mogelijkheid om ook hier het publiek kennis te laten maken met de verhalen, mensen en het vakmanschap achter de musical. Meer informatie is te vinden op www.musicalupclose.nl.
Musical Up Close – Onze Jordaan is op woensdag 18 november om 17.45 uur te zien in het AFAS Theater in Leusden. Kaarten kosten € 15 en zijn verkrijgbaar via de website van AFAS Theater.
